«FT»: Польща приваблива для комерційних магнатів

Варшавскій кореспондент Джеймс Шоттер описав інвестиції німецької групи моди Zalando, яка вирішила знайти свій логістичний центр вартістю 150 мільйонів євро в zachodniopomorskim Gryfinie, недалеко від польсько-німецького кордону.

Керівник логістики Заландо Ян Бартельс сказав «FT», що вибір Польщі – «локалізація, доступність робочої сили і співпрацю місцевої влади». Робота в Польщі для українців
Орендна плата нижче, ніж в Німеччині

Дзєннік зазначив, що компанії, що інвестують в Польщу, можуть розраховувати на «низькі орендні ставки», які є одними з найнижчих в Європейському Союзі – вони навіть в два-три рази нижче, ніж в Німеччині.

«FT» відзначає агентство нерухомості Colliers, що Zalando є однією з багатьох компаній, які вирішили інвестувати в Польщу в останні роки і що кількість недавно орендованих площ в нашій країні потроїлася за останнє десятиліття.

Польща приваблива для комерційних магнатів.

Інша точка зору на ситуацію в польській економіці була представлена економічним журналістом Мартіном Сандбі, який прокоментував у своєму коментарі, що Польща «спускається з широкої дороги до величі» і «руйнує її потенціал».

Як він писав, «Польща є однією з багатьох країн Європейського союзу з країн колишнього Варшавського договору, який протистоїть європейського проекту, але це далеко не найголовніше,” як і в інших країнах регіону osunięcie …

Журналіст зазначає, серед інших, до зростаючого рівня життя й силі польської економіки, але також вважає, що завдяки подальшій європейській інтеграції, якій протистоїть уряд закону і справедливості, Польща може посилити свою роль в Європейському союзі; вступаючи в зону євро і займаючи посаду в правлінні Європейського центрального банку.

Сандбі також вихваляє «велику польську ідею» Trójmorza (Труйморзи) – ініціативу щодо підтримки інфраструктури енергетики, транспорту і телекомунікацій на осі północ-południe, але вважає, що вона отримала тільки «символічну підтримку Дональда Трампа і ігнорується Західною Європою» … з- за збільшення ізоляції польської влади в ЄС.

«Якщо Польща продовжить відволікатися від основного європейського напрямку, вона буде продовжувати витрачати ці можливості і маргіналізувати себе на периферії, але якщо вона вирішить взяти на себе роль в центрі Європи … тоді цей шлях буде широко відкритим – завдяки економічному зростанню і демографії. Не тільки для повернення на Захід, а й для того, щоб взяти на себе роль європейського лідера, якого у Польщі не було з часу Ягеллонського золотого століття », – сказав Сандбі.