Громадянство Польщі

Документи для оформлення громадянства

Щоб отримати громадянство, Вам слід зібрати великий перелік документів. Зокрема, слід заповнити заяву. До нього додаються такі документи:

  • Копію паспорта, завірену офіційно, або іншого документа, що посвідчує особу та громадянство
  • Копію карти, яка підтверджує Ваш статус проживання в Польщі, завіряється офіційно
  • Оригінал свідоцтва або виписки про народження
  • Підтверджує оригінал Вашого цивільного стану
  • біографія
  • фотографія 3х4
  • Якщо громадянство оформляється для дитини, тоді потрібно підготувати копію свідоцтва про народження. Коли один з батьків не громадянин Польщі, то повинно бути його письмове та нотаріально посвідчена згода на отримання громадянства.

Відзначимо, що всі документи і заяви переводяться на польську мову.

До речі, до документів додається офіційне підтвердження того, що іноземець знає польську мову. Для цього слід скласти іспит Державної комісії з сертифікації польської мови іноземцями, після чого видається сертифікат.

Після надання всіх документів, Президентом вирішується питання про видачу громадянства. Така процедура може тривати досить довго. Найчастіше рішення буде прийматися і на підставі того, як іноземець обґрунтовує своє бажання залишитися в Польщі. Тому до цього питання слід підійти досить серйозно.

Законне визнання дитини громадянином

Існує ще один спосіб отримати громадянство. Він стосується неповнолітніх дітей. Так, згідно із законом малюк стає громадянином цієї країни, якщо на його момент народження хтось із батьків є польським підданим.

Якщо малюк народився в Польщі, і його батьки не відомі, або у них немає громадянства, то він отримує можливість стати громадянином Польщі. Це ж стосується і тої дитини, яку знайшли на території країни, а його батьків немає.

Діти-іноземці, яким ще немає 16 років, і які були усиновлені поляками, також отримують громадянство.

Дотримуючись польського законодавства, Ви без проблем зможете отримати громадянство. Наша фірма готова допомогти Вам у цьому, надаючи юридичний супровід у всіх питаннях.

Іноземцям доступне оформлення польського громадянства. Але не всім. Тут є ряд правил, які потрібно дотримуватися.

Видає громадянство тільки Президент цієї країни. При цьому від іноземця потрібно правильне оформлення всіх документів, а також чітко сформульовані відповіді, чому він хоче бути громадянином Польщі.

Відзначимо, що на сьогодні громадянином може стати людина, яка працює або має бізнес в цій країні, і живе не менше 3-х років в статусі ПМП. Також існують і інші умови для отримання громадянства. Але, при цьому, в деяких випадках Президент може дати громадянство, якщо людина перебуває в Польщі невеликий проміжок часу.

Деяким іноземцям він може відмовити. Оскаржити таке рішення не можна.

Хто може стати громадянином Польщі?

Як ми вже говорили, право на громадянство отримують ті, хто безперервно живе в країні 3 або більше року в статусі ПМП.

Люди, які уклали шлюб з поляком або мають статус біженця, або отримали ПМП в зв’язку з польським походженням, і живуть в Польщі більше двох років, також можуть стати її громадянами.

Ті діти, чиї батьки мають польське громадянство, також можуть на нього претендувати. Відзначимо, якщо тільки один батько польський громадянин, тоді другий повинен письмово підтвердити свою згоду на отримання дитиною громадянства.

Якщо Ви безперервно проживаєте в Польщі 10 років, маєте дохід і статус ПМП або резидента ЄС, тоді теж можете оформляти документи на громадянство.

Звичайно, тут багато нюансів, які слід враховувати при оформленні заяв та всіх документів. Команда професіоналів Alliace Group допоможе Вам розібратися у всіх тонкощах. Також ми проаналізуємо, чи зможете Ви претендувати на громадянство в цій країні.

ALLIANCE GROUP — ІММІГРАЦІЯ