Карта побиту в питаннях і відповідях. Робота в Польщі

Робота в ПольщіРобота в Польщі

Якщо для вас настільки приваблива робота в Польщі, що було прийнято рішення залишитися тут надовго, то варто потурбуватися реєстрацією карти побиту. Про те, що собою являє документ, для чого потрібен і як виглядає його отримання – ми вже встигли поговорити в іншій статті. Тут же юристи Альянс груп дадуть відповіді на питання, що найбільше цікавлять клієнтів по отриманню і використанню даного статусу.
Можливо, чи отримати польське громадянство або ж карту побиту, купивши житлову нерухомість?
Законодавчими нормами багатьох країн передбачено спрощену легалізацію іноземців, при придбанні нерухомості. Однак в Польщі такої норми немає. Хоча з іншого боку, наявна у вас нерухомість, автоматично зніме проблему реєстрації місця проживання та підтвердження знаходження в країні.

Якщо відмова була отримана в оформленні карти побиту – що тоді можна зробити?

Процес подачі документації на отримання карти побиту – не представляє собою стовідсотковою гарантією бажаного результату. Навіть якщо у вашій документації повний порядок, відмова імовірний. Після його отримання у вас є кілька варіантів. Перший – подача апеляції до місцевих органів влади, другий – подача документації заново.

Який розмір податку при оформленні на карту побиту?

Не у всіх випадках іноземець повинен платити за придбання карту побиту. Наприклад, якщо мова йде про її присвоєння для роботи в Польщі, то оплата не стягуватиметься. А якщо ж іноземний громадянин веде підприємницьку діяльність, то в казну необхідно сплатити:

  • • ТОВ – 19% від доходу;
  • • Дохід від дивідендів – 15%;
  • • ВУС – 650 злотих.

Що робити, якщо карта загубилася або загублений чек на її оплату?

Законодавчими актами передбачено, що в разі втрати картки побиту, український громадянин повинен звернутися із заявою в Уженд. Робити це потрібно не пізніше 3-х робочих днів. Там вам дадуть довідку про втрати, термін дії якої складе не більше двох місяців. За цей час вам належить оформити нову карту.

Що ж стосується втрати чека на оплату виготовлення карти побиту, то його копію відновити можна, звернувшись в касу за місцем оплати. Якщо ж, подаючи документи, ви здавали його ксерокопію, то відновлювати оригінал немає необхідності.
Чи можна в період очікування карти залишати країну?
Після здачі документів на карту побиту вкрай небажано залишати межі країни. Однак, якщо ви зібралися в Шенгенську зону, маючи візу однієї з її країн (не всі держави Європейського союзу входять до складу Шенгену), то дана поїздка дозволена. Можна пояснити це тим, що, по суті, меж ви перетинати не будете і перевірки документів з фіксацією в базі даних також не відбудеться.
Що зробити якщо документи на карту побиту вже подані, а мала місце бути зміна місця роботи?
Таке буває часто, відповідно і ситуація не екстраординарна. Але ось вжити заходів необхідно. Як тільки ви замінили місце роботи, вам потрібно буде звернутися в Уженд і надати оновлені дані про роботу. Зробити це варто максимально швидко. Якщо ж ви просто звільнилися і поки що не знайшли нове місце роботи, то вам необхідно теж проінформувати про це інстанцію. В цьому випадку вам буде виділено не більше 30-тидневного терміну на пошук нового місця для роботи. За результату такого терміну, а краще раніше, ви повинні звернутися в Уженд знову і повідомити про ситуацію, що склалася і, якщо робота в Польщі знайдено, надати дані про свого роботодавця.
Це найбільш часті питання з якими звертаються українці. У компанії Альянс груп завжди готові допомогти і не просто знайти роботу в Польщі, а й надати будь-яку необхідну вам інформацію з питання легалізації перебування в країні. Тому можете сміливо звертатися і знати: вам тут допоможуть!

Якщо отримана робота в Польщі і планується тривале перебування, то рано чи пізно з’явиться і необхідність в отриманні дозволу на проживання – чи, як його називають поляки – карти побиту. Про те, для чого вона потрібна і які можливості розкриває, а також як отримати – обговоримо далі.

Абсолютно всі хочуть жити краще і, якщо це неможливо на батьківщині, має сенс розглядати варіанти за межами. Наприклад, для багатьох українців робота в Польщі
стає відмінним рішенням для зміни життя на краще. У цьому питанні вам із задоволенням допоможуть представники Альянс груп – однієї з найбільших компаній з працевлаштування, які надають підтримку для українських громадян у Польщі.
Для тривалого проживання в Польщі, використання прав, практично нарівні з корінним населенням, вам стане в нагоді карта побиту або ж – вид на проживання. Даний документ розкриває перед вами масу можливостей і про його отримання ми поведемо розмову нижче.
Різновиди карту побиту
Випускається карта побиту в трьох видах. Вони залежать від терміну дії і від статусу особи, яка її отримує:
• Kаrta czаsоwego pоbytu – тимчасовий вид на проживання, що надає право постійного проживання в країні і роботи в Польщі в період від 1 до 3 років. Документ видається на підставі тривалого контракту для роботи, навчання (в тому числі на курсах вивчення польської), а також для возз’єднання сімей.
• Kаrta stałego pоbytu – постійний вид на проживання. Термін дії становить 10 років і може видаватися на підставі наявності Карти поляка або ж по закінченню 5 років від початку проживання з тимчасовим дозволом на проживання.
• Zеzwolenie na pоbyt rezydentа długoterminowego UE – також називається, як блакитна карта. Термін дії складе рівно 5 років. Надається іноземцям, на легальних підставах перебувають без перерв в країні мінімум 5 років, якщо ті можуть підтвердити наявність постійного джерела заробітку за останній трирічний період.
Кому може видаватися карту побиту?
Існує законом визначений список осіб, які мають право претендувати на оформлення статусу. Серед них:
• учні на денному стаціонарі або учні, на тривалих мовних курсах.
• Подружжя поляків.
• Українець з офіційним довгостроковим трудовим контрактом.
• Подружжя іноземця, у якого відкритий статус ПМЖ.
• Особи, які ведуть підприємницьку діяльність або мають працюючий бізнес в Польщі.
Терміни виготовлення карту побиту
Після того, як зібрані необхідні документи і надані до відповідних органів, децізія про присвоєння статусу видається не пізніше ніж після 45 днів. Однак в такі терміни видається саме рішення про присвоєння карту побиту. Що ж стосується отримання пластика, то тут термін варіюється від 1-2 тижнів.
Раніше існувала норма, що документи необхідно було подати не пізніше, ніж за півтора місяці до закінчення терміну візи. Нині, починаючи з 2014 року, ця норма скасована і іноземці можуть починати подачу документації навіть в останній день терміну дії візи. В такому випадку, вам в паспорт покладена спеціальна позначка про те, що ви перебуваєте в процесі очікування карту побиту. Відмітка дає вам право жити в Польщі півтора місяці. Однак за цей час ви не зможете залишати межі держави. В іншому випадку, документа вам не бачити і ви не зможете повернутися на роботу в Польщу.
Як отримати посвідку на проживання?
У закінченні того, як вами були подані документи і отримано офіційний дозвіл на оформлення ВНЖ, потрібно особисто з’явитися в адміністрацію і пред’явити паспорт. зазвичай, терміни дії першої виданої карти складають:
• Для студентів – 15 місяців;
• Для тих, кого привабила робота в Польщі і є чинний трудовий контракт – один рік;
• Для возз’єднання сім’ї – два-три роки.
Усі наступні карти, найбільш часто, мають термін дії на три роки з правом подальшого продовження.
Про те, які документи потрібно буде підготувати, куди і як їх подати, ви можете уточнити в компанії Альянс груп, звернувшись до представництва на території України або Польщі.