Чи можна продовжити легальне перебування, якщо особа знаходиться в Польщі на підставі візи?

Робота в Польщі

Легалізація перебування

Робота в Польщі

Якщо ви перебуваєте в Польщі на підставі візи, тоді, не дивлячись на мету її видавання, маєте можливість продовжити своє легальне перебування на території країни. Але тоді це не буде продовження візи, оскільки така можливість передбачена виключно для особливих ситуацій і практично не застосовується. Ви мате право клопотати про надання вам дозволу на тимчасове або постійне перебування в Польщі.

Дозвіл на перебування в Польщі називають «картою перебування» (часто можна почути суржиковий варіант «карта побиту», що є калькою з польської мови). Насправді карта перебування – це документ, що видається на підставі надання дозволу  на перебування. Вона в певному сенсі заміняє візу, оскільки разом із дійсним подорожнім документом надає вам право багаторазового перетину кордону. Крім того, карта перебування є для вас документом, на підставі якого можна встановити вашу особу. У деяких випадках карта перебування дає її власникові набагато більше можливостей, ніж віза, – наприклад, право на роботу, при умові, що там вказано- доступ до ринку праці, без необхідності оформлення відповідного дозволу, а також право на реєстрацію індивідуальної господарської діяльності в Польщі, при умові, що ви маєте карту ПМЖ.

Джерело: «Довідник для громадян України в Польщі: легалізація перебування і праці, освіта, консульські справи» підготував Фонд «Наш вибір» при співпраці з Товариством юридичної допомоги та Консульським відділом при Посольстві України в Польщі.