Чому варто здобути освіту в Польщі?


Польща одна з найбільш розвинених і перспективних країн Європейського союзу. Культурна і географічна близькість, а також схожість української та польської мов мають великий вплив на те, що українці відчувають себе в Польщі комфортно. В останні роки Польща стала однією з найпривабливіших країн, куди абітурієнти з України їдуть здобувати вищу освіту за кордоном.


Вартість навчання в польських університетах майже така ж, а часто і нижче вартості навчання в Україні. Вартість проживання в Польщі нижче ніж в інших Європейських державах і мало чим відрізняється від середнього рівня проживання на Україні.


Польська система освіти повністю інтегрована в європейську, а це означає якість, сучасність, відповідність вимогам ринку праці і перспективність. Диплом, отриманий в польському університеті, є дійсним в усіх країнах Європейського Союзу, в Україні , а також в інших країнах світу. Завдяки цьому, отримуючи вищу освіту в Польщі, Ви відкриваєте для себе необмежені перспективи працевлаштування по всій Європі і за її межами.


Проживання в країні, яка входить до Європейського Союзу дає можливість безперешкодно подорожувати по всіх країнах шенгенської зони. Крім того багато ВНЗ є активними учасниками програми ERASMUS i ERASMUS + що дає можливість навчатися і проходити практики в інших країнах світу будучи абітурієнтом польського ВНЗ, це автоматично розширює доступний ринок праці для майбутнього випускника.


Перспективи на майбутнє для українських студентів, які закінчили польський ВНЗ – досить різноманітні. Починаючи навчання, українець уже володіє двома іноземними, для польських студентів мовами – українською та російською. За роки навчання кожен студент досконало вивчить польський і знатиме, як мінімум англійську (англійська мова є обов’язковою дисципліною в більшості вузів). Отримуючи диплом про вищу освіту, фахівець потрапляє на ринок праці, володіючи чотирма-п’ятьма мовами. Ця перевага є дуже великою для таких секторів економіки, як транспорт, туризм, консалтинг, торгівля, міжнародний менеджмент, журналістика, освіта і т. Д.


Навчальний процес


Освіта в Польщі здійснюється за Болонською системою.


Термін навчання від трьох до шести років.


Випускники навчаються за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, інженер, магістр.


Термін навчання:


Бакалаврат – 3 роки (6 семестрів).


Інженерні спеціальності – 3,5 – 4 роки (7-8 семестрів).


Магістр – 5 років (10 семестрів).


Магістр на базі бакалавра / спеціаліста – 2 роки (4 семестри).


Навчання здійснюється в стаціонарній і заочній формах. Стаціонарне навчання проходить з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 16.00. Студенти мають один вільний від занять день в тиждень, передбачений для самоосвіти: відвідування бібліотек, читальних залів, робота в інтернеті.


На заочному відділенні заняття проходять два рази на місяць, у вихідні дні – суботу і неділю. Навчальний процес складають лекції, семінари, практичні заняття, заліки, іспити.


Крім загальних і спеціальних предметів навчальної програми передбачені варіативні предмети, тому студенти мають час від часу індивідуальний план занять. Оцінювання знань студентів здійснюється за 6-бальною шкалою.


Навчальний рік складається з двох семестрів. Зимовий семестр починається 1 жовтня і триває до 31 січня. Екзаменаційна сесія починається 31 січня і триває до 11 лютого. Літній семестр розпочинається 1 березня і триває до 30 травня. Екзаменаційна сесія триває з 1 червня до 20 червня.


Перші тривалі святкові вихідні припадають на католицьке Різдво – з 20 грудня до 2 січня. Семестрові канікули починаються 23 лютого і тривають до 1 березня. Літні канікули тривають з 20 червня до 1 жовтня. Існує можливість здачі літньої сесії достроково.


Мови навчання


Для учасників Програми, які бажають здобути вищу освіту в Польщі, перед початком навчання необхідно мати певний рівень володіння мовою, щоб полегшити для себе, особливо на початковому етапі, навчальний процес і адаптаційний період в іншомовному середовищі. Знання польської має бути на рівні В2, який можна підтвердити сертифікатом Національної екзаменаційної комісії Польщі або здати відповідний іспит в кінці вересня, в Польщі.


З кожним роком все більше університетів пропонують навчання на англомовних факультетах і спеціальностях, а їх різноманітність зростає. Навчання англійською мовою, як правило, дорожче в порівнянні з навчанням польською мовою.


Для того щоб вчитися в польському університеті на англомовних факультетах, знання англійської мови абітурієнта повинні бути відповідного рівня, як мінімум відповідати рівню В2. При надходженні необхідно мати відповідний міжнародний сертифікат, наприклад: IELTS, CPE, CAE, TOEFL. Якщо у вас немає сертифіката, то можна підтвердити свій рівень, здавши іспит в кінці вересня у ВУЗі, в Польщі.


Мовні курси


Польський дуже схожий на українську мову, тому, рекомендуємо почати його вивчення з прослуховування спеціальних аудіодисків, польських радіо- і телепередач, фільмів.


Кандидатам, які не володіють в достатній мірі мовою навчання, деякі університети пропонують пройти літні підготовчі мовні курси, після закінчення яких необхідно скласти іспит. Однак слід зауважити, участь в літніх курсах не є гарантією вступу.


У разі не проходження іспиту, який здається в кінці вересня, в обраному Вами ВНЗ, в Польщі, більшість ВНЗ пропонують своїм кандидатам пройти мовної річний курс з вивчення польської мови.


Вартість навчання в Польщі


Мабуть, найбільш часто задається питання, щодо освіти в Польщі, звучить приблизно так: «Скільки коштує навчання в Польщі, які витрати на житло, харчування та інше?». Відповідь на це питання безпосередньо залежить від основних аспектів: міста, вузу, напрямки та спеціальності, мови навчання та ваших особистих споживчих можливостей.


Щоб кожен міг визначити для себе реальну вартість навчання в Польщі, наводимо приблизний розрахунок: так, в запропонованих нами університетах вартість навчання за рік польською мовою становить від 750евро, і від 1200евро в рік англійською.


Варто звернути увагу на те, що навчальний рік у Польщі триває 8 місяців: з жовтня по початок червня. Під час тривалих літніх канікул студенти можуть виїжджати за кордон для стажування і проходження практики в інших вузах в рамках різних популярних програм з обміну студентами.


Проживання та харчування


Перед тим як приїхати на навчання до Польщі багато абітурієнтів, а так само їх батьки цікавляться, у скільки обійдеться проживання та харчування в Польщі. Ми постаралися зібрати для вас всю найважливішу інформацію на власному прикладі проживання в Польщі (Варшава).


Гуртожиток або знімна кімната / квартира.


Більшість ВНЗ надає своїм студентам гуртожитку. Середня ціна від 100 до 140 євро на місяць. Гуртожитки досить комфортні, кімнати 1-4 місцеві, будівлі знаходиться досить близько від навчального корпусу. Є можливість зняття житла на вторинному ринку. Середня ціна від 250 євро за однокімнатну квартиру, від 350 за двох кімнатну, і від 420 за трикімнатну. Житло в більшості випадків здається вже з меблями та необхідною технікою.


Транспортні розв’язки.


Основним засобом пересування у великих містах Польщі є міський транспорт. Проїзний для студента (з урахуванням студентських пільг) коштує в середньому від 12 до 15 євро в місяць. Весь міський транспорт їздить строго за розкладом, і маршрути розплановані так, що з будь-якого, навіть найвіддаленішого кінця міста до центру можна доїхати за 40 хвилин. У всіх містах за проїзним квитком можна їздити будь-яким видом міського транспорту (метро, трамваї, автобуси, електрички, тролейбуси).


Харчування.


Середня сума витрат на харчування в місяць складе від 100 євро. Студенти мають можливість самостійно готувати собі їжу в гуртожитку або на орендованій квартирі, а також харчуватися в кафе ВНЗ або міських кафе, барах / ресторанах. Більшість польських супермаркетів дають можливість зробити покупки через інтернет, з доставкою додому.


Медичне страхування


Кожен студент, який відправляється на навчання в Польщу, повинен мати страховий поліс на випадок проблем зі здоров’ям або при нещасному випадку.


«Alliance Group» особливо ретельно ставиться до питання охорони здоров’я студентів, оскільки здоров’я, мабуть, найважливіше для кожної людини.


Ми допомагаємо студентам і їх батькам вибрати найбільш підходящу страхову компанію і страховий поліс, які довели свою ефективність.


Додатково:


Alliance Group надає своїм студентам можливість добровільної реєстрації в Національній Системі Охорони здоров’я Польщі (NFZ), що дає їм право на безкоштовне користування всіма медичними послугами на всій території Польщі і знижку на ліки.


Це дає можливість бути включеним в Національну Систему Охорони здоров’я на таких же правах, як і громадяни Польщі. Вартість членського внеску в Національний фонд охорони здоров’я становить приблизно 11 € на місяць.


Весь процес реєстрації і подальшої звітності в NFZ «Alliance Group» для своїх студентів виконує БЕЗКОШТОВНО.


Студентська віза


Вирішення питання отримання студентської візи є важливим етапом на шляху до отримання європейської освіти в Польщі.


Основою є належне виконання всіх вимог, які ставлять перед студентом консульства Польщі.


Кожен вступник повинен добре підготуватися до процесу отримання студентської візи, оскільки будь-яка неточність або несвоєчасне виконання консульських вимог означатиме серйозні труднощі на шляху до її отримання.


«Alliance Group» впевнено проведе Вас через всі етапи складного бюрократичного процесу до успішного фіналу – отримання європейської, студентської візи.


Навчання і подальша перспектива


Більшість студентів, найчастіше з другого семестру, поєднує навчання з роботою, тим самим дотримуючись стандартам, які поширені в розвинених країнах. Це дає можливість не тільки заробити на свої студентські потреби, а також дуже позитивно впливає на розвиток таких якостей, як самоорганізація, наполегливість, працьовитість і повагу до зароблених грошей. Багато студентів за прикладом європейської молоді використовують літні канікули так, щоб заробити кошти на наступний рік навчання.


Для кожного студента вкрай важливим залишається питання майбутнього працевлаштування. Завдяки європейському диплому, отриманого після закінчення польського університету, випускники можуть шукати роботу, як на Україні, так і в Європі, що значно розширює їх можливості.


Підтримку в питанні працевлаштування після отримання диплома здійснюють вищі навчальні заклади, при більшості університетів діє «Центр праці та кар’єри», який займається налагодженням зв’язків з роботодавцями, пропонує вакансії робочих місць, готує до співбесіди з роботодавцем, допомагає в написанні резюме, надає консультації з вибору вакансії. Сюди може звернутися кожен зацікавлений студент.


Вид на проживання в Євросоюзі


Кожен іноземний студент, який навчається в Польщі, зобов’язаний оформити тимчасовий вид на проживання, якщо термін дії студентської візи, яку йому видали в Україні, не перевищує 6 місяців.


Даний документ видається відповідним державним органом терміном на 15 місяців, і є легітимним тимчасовим посвідченням іноземця, дозволяє йому подорожувати в безвізовому режимі з країнами Шенгенської зони, а також перетинати українсько-польський кордон необмежену кількість разів. Які інші переваги дає оформлення тимчасової посвідки на проживання?


Даний документ необхідний для легітимного працевлаштування на території Польщі. Процес виготовлення документа триває близько двох місяців. Якщо студенту надійде пропозиція працевлаштування, і у нього не буде тимчасової посвідки на проживання, роботодавець не завжди буде чекати, поки кандидат на вакансію отримає потрібний документ. Якщо студент планує брати участь в програмах по обміну студентами, які пропонуються в навчальних закладах, або в приватному порядку подорожувати по Європі, цей документ буде необхідний в більшості цих випадків. Маючи тимчасову посвідку на проживання, у студента є право подавати документи на відкриття візи в США, Канади, Японії, Англії та інших країн на території Польщі, що значно спрощує процес її отримання.


Якщо Ви плануєте своє майбутнє в Польщі, для отримання дозволу на постійне проживання або польського громадянства Вам необхідно законно проживати на території Польщі кілька років.


Для своїх студентів «Alliance Group» надає підтримку при оформленні тимчасової посвідки на проживання.


ALLIANCE GROUP – твоє успішне майбутнє в Європі!