Дозвіл на перебування на невизначений строк (постійне перебування, перебування довготермінового резидента Європейського Союзу)

Робота в ПольщіРобота в Польщі

Якщо ви хотіли залишитися в Польщі на постійне проживання, то в залежності від критеріїв, яким відповідає ваша ситуація, можете клопотати про надання вам дозволу на перебування довготермінового резидента європейського Союзу. В принципі обидва ці дозволи дають іноземцю на території Польщі подібні права – зокрема, на постійне перебування в Польщі, працевлаштування без оформлення дозволу, отримання соціальних виплат і допомоги на дітей.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Дозвіл на постійне перебування й дозвіл на перебування резидентів Європейського Союзу видаються на необмежений строк. На карті перебування вписується строк дії самої карти, а не отриманого вами дозволу (у випадку дозволу на постійне перебування строк дії карти становить 10 років, натомість дозволу на перебування довготермінового резидента ЄС – 5 років). У зв’язку з цим, маючи один із вищезгаданих дозволів, упродовж щонайменше 30 днів до закінчення строку дії карти перебування вам слід подати заяву на ім’я воєводи, відповідно до місця вашого перебування, про видання чергової карти перебування.

У наступних статтях у контексті умов надання дозволу на перебування на невизначений строк з’являтиметься визначення «неперервне перебування». Однак це не означає, що ви взагалі не могли виїжджати з території Польщі.

Джерело: «Довідник для громадян України в Польщі: легалізація перебування і праці, освіта, консульські справи» підготував Фонд «Наш вибір» при співпраці з Товариством юридичної допомоги та Консульським відділом при Посольстві України в Польщі.