Надання польського громадянства

Робота в ПольщіРобота в Польщі

З клопотанням про надання польського громадянства може звертатися кожен іноземець. Умовою надання громадянства не  знання польської мови чи стабільний доход. Важливо добре обґрунтувати заяву й довести свій зв’язок із Польщею. В обґрунтуванні ви можете послатися на своє польське походження, діяльність, яку здійснюєте в Польщі або ваше особисте почуття приналежності до спільноти.

Розгляд заяви про надання польського громадянства може тривати півроку або навіть цілий рік, а рішення приймаються Президентом Польщі на його розсуд і не передбачають обґрунтування. Це означає, що ви можете отримати постанову про відмову в наданні вам польського громадянства, у якій не вказуватимуться причини відмовного рішення. Крім того, відмовна постанова не може біти оскаржена.

Пам’ятайте про необхідність подання заяви до відповідного органу адміністрації. Якщо перебуваєте в Польщі на підставі карти перебування, можете подати заяву до органу відповідної воєводської адміністрації за місцем проживання. Натомість, якщо перебуваєте на підставі візи чи в рамках безвізового руху або якщо ваше перебування не має документального підтвердження, ви можете подати заяви про надання громадянства лише за посередництвом консула за місцем вашого постійного проживання.

Для заповнення заяви про надання польського громадянства використовується формуляр, який можна отримати у відповідному органі воєводської адміністрації або знайти на інтерент – сторінці воєводської адміністрації, наприклад за адресою www.mazowieckie.pl в закладці «Для клієнта – Іноземці – Як вирішити питання – Громадянство» (польською мовою: Dla klienta –  Cudzoziemcy  – Jak załatwić sprawę  – Obywatelstwo).

УВАГА! За заяву про надання польського громадянства гербовий збір не стягується.

До заяви про надання громадянства варто додати документи, які підтверджують дані та інформацію, що викладені в заяві; можете скористатися переліком документів, рекомендованим в наших інших статтях даного розділу.

Надання польського громадянства малолітньому.

УВАГА! До вашої заяви про надання вам польського громадянства вписуєте також малолітніх дітей, які перебувають під вашою батьківською опікою.

Якщо дитина не досягла 16-річного віку, другий із батьків, який не має польського громадянства, повинен підтвердити свою згоду на визнання дитини громадянином Польщі у відповідному органі воєводської адміністрації. А якщо проживає за кордоном чи перебуває в Польщі на підставі візи чи в рамках безвізового руху – в Консульському представництві Республіки Польщі. Дитина, яка досягла 16-річного віку, сама мусить висловити згоду на визнання її громадянином Польщі у вищевказаному порядку.

Джерело: «Довідник для громадян України в Польщі: легалізація перебування і праці, освіта, консульські справи» підготував Фонд «Наш вибір» при співпраці з Товариством юридичної допомоги та Консульським відділом при Посольстві України в Польщі.