Подання заяви про надання дозволу на перебування в останній день терміну дії візи. Чи перебування надалі є легальним? Чи можна подорожувати?

Робота в ПольщіРобота в Польщі

Якщо ви подали заяву про надання дозволу на перебування в період вашого легального перебування в Польщі й ця заява не мала якихось формальних недоліків або якщо ці недоліки будуть вами виправлені в визначений воєводою строк, ваше перебування  в країні й надалі буде визнаватися легальним упродовж усього часу тривання адміністративної процедури розгляду справи про надання дозволу на перебування (формальні недоліки не дають можливості органові адміністрації розпочати процедуру розгляду справи й виникають, наприклад, коли до заяви не додано фотографії або якщо ви особисто не з’явитеся в органі адміністрації у визначений викликом термін для зняття відбитків пальців). В такій ситуації працівник воєводської адміністрації поставить у вашому закордонному паспорті штамп із відповідною позначкою, який підтверджує подання заяви та свідчить про легальне перебування в Польщі. Якщо навіть за результатами розгляду справи ви не отримаєте дозволу на перебування, про яке клопотали, з дня отримання остаточного негативного (відмовного) рішення у вас буде ще 30 днів, аби виїхати з Польщі без будь-яких негативних наслідків, пов’язаних із неврегульованим перебуванням на території країни.

Отже, в період  розгляду заяви ви можете залишатися в Польщі, навіть рекомендовано знаходитися на території країни, аби вчасно реагувати на ймовірні виклики чи запити, що надходитимуть від воєводи. Трапляється, що воєвода викликає іноземця для надання якихось пояснень або звертається до нього із запитом стосовно представлення додаткових документів.

У період розгляду вашої справи про надання дозволу на перебування ви можете виїхати у свою країну або в іншу, на в’їзд до якої не потребуєте візи. Але в такій ситуації повернення до Польщі  буде можливе лише після отримання нової візи. Якщо в період розгляду вашої справи ви все-таки вирішите виїхати з Польщі, рекомендуємо встановити в Польщі «уповноваженого для вручення», тобто особу, яка в період вашого перебування за кордоном матиме повноваження на отримання кореспонденції, пов’язаної з розглядом вашої справи. Можете також установити уповноваженого, який буде представлять вас під час процедури розгляду про надання вам дозволу на перебування. Тоді цей уповноважений отримуватиме всі листи, які надсилатиме воєвода, та зможе на них відповідати. Але перш ніж визначати такого уповноваженого, слід упевнитися, що ця людина гідна довіри, оскільки наслідки ймовірних помилок матимуть вплив на вашу ситуацію.

Джерело: «Довідник для громадян України в Польщі: легалізація перебування і праці, освіта, консульські справи» підготував Фонд «Наш вибір» при співпраці з Товариством юридичної допомоги та Консульським відділом при Посольстві України в Польщі.