Робота в Польщі. Гнєзно (Gniezno)

Робота в ПольщіРобота в Польщі. Перша столиця Польщі – Гнєзно

Цей зовсім крихітний за сучасними мірками містечко з населенням близько 70 000 чоловік має абсолютно приголомшливу історію. Дивлячись на нього зараз, складно повірити, але ж раніше це була столиця Польщі! А ще саме через Гнєзно пролягала головна транспортна артерія країни, за якою йшли торгові каравани, що перевозили товари з різних країн. Це місто і нині дуже значущий і любимо поляками і неймовірно привабливий для туристів. Саме тут зародилася країна, саме тут найбільш сильно відчувається її дух і культура.

До речі, буде зовсім неправильно, якщо ви подумаєте, що в цьому невеликому містечку живеться нудно. Тут досить активно тече культурне життя – проводяться фестивалі, концерти, виставки, флешмоби. І це легко пояснити, адже в місті є кілька вищих навчальних закладів, а значить – є величезні безліч молоді, яка завжди готова розважатися. Так що нудно не буває ніколи, і кожен може знайти розваги на свій смак.

Пам’ятки Гнєзно, які потрібно побачити

Якщо вас привабила робота в Польщі і зокрема місто Гнєзно, це зовсім не означає, що потрібно з головою занурюватися в свої професійні обов’язки і з ранку до ночі працювати. Просто обов’язково знаходите час на вивчення міста, його культури. Так, проводячи час, знайомлячись з містом, ви зможете швидше звикнути до нової обстановки і обжитися, що дуже важливо, особливо на перших порах.

Ось список місць, які кожен повинен подивитися в місті

· Кафедральний собор. Без сумнівів – це головна перлина міста. через пожежі він не раз піддавався реновації і повністю змінив свій зовнішній вигляд. в первозданному вигляді це була будівля в стилі бароко, нині в архітектурі панує готика. Тут же зберігається і головне спадщина польської культури – надгробок Войцеха – культової особистості для свого народу.

· Гнезненського ворота. Вони виконані майстрами-чеканщиками в далекому 12 столітті і відображають 12 епізодів з життя Святого Войцеха. Ворота дійсно справляють незабутнє враження!

· Музей історії польської держави. Для того щоб дізнатися все про країну, рекомендуємо відвідати цей музей. Він розташований на березі озера. Експозиція розповість про становлення Польщі, її історичні постаті та їхній внесок в історію краю. Особливо цікаво тут буде любителям старовинної зброї – його експозиція досить велика. Нерідкі в музеї виставки живопису і прикладного мистецтва.

· Єпархіальний музей. в більшій мірі він цікавий тим, хто серйозно цікавиться релігією і хоче почерпнути більше інформації на цю тему.

Також цікавою пригодою буде ідея прокотитися по вузькоколійної залізниці. Вагони тут рухаються з малою швидкістю і з вікон можна вдосталь намилуватися красою чудових природних куточків першої польської столиці.

Смачно і колоритно – відпочинок в кафе і ресторанах міста

Ніщо не дозволяє так глибоко перейнятися особливостями культури країни, як дегустація місцевої кухні. Так що, якщо робота в Польщі занесла вас в Гнєзно, то обов’язково відвідайте один з невеликих сімейних ресторанчиків і покуштуйте домашні польські смакоту. Благо, в місті є заклади на будь-який бюджет і кожен зможе знайти щось для себе.

Гнєзно – це те місто, в якому об’єднуються практично неможливі якості – молодіжне прагнення до розваг і спокійна манірність, прекрасна природа і чудова архітектура. Тут життя відрізняється комфортом і благополуччям, тому саме тут найпростіше осісти, якщо з’явилося бажання змінити країну.