Робота в Польщі: найпопулярніші міфи

Кожним, хто хоч раз замислювався про трудову міграцію, обов’язково розглядалася робота в Польщі. Саме вона виглядає, як найбільш реальна перспектива, адже навіть її географічне положення близьке до нас. Але ось і страхів є чимало, адже відмінності в наших культурах дуже істотні. У цій статті ми розглянемо ряд найбільш популярних міфів про роботу в Польщі – фахівці компанії Альянс груп діляться своєю думкою і досвідом.
Робота в Польщі: Топ-5 міфів і погляд на них експерта
Міф №1 «Роботу в Польщі знайти важко, вакансій немає»
реальність:
Насправді тут все залежить від того, що саме ви можете надати ринку праці, що за один і на що розраховуєте. Чим більше реальні запити, тим більше шансів отримати бажане. Наприклад, хотіти отримати зарплату в 10 000 євро, маючи за плечима досвід роботи різноробочим, не знаючи мову і не володіючи жодними видатними здібностями – можна. Але ось розраховувати на те, що ви таке знайдете – нерозумно. Якщо ж ви, знову ж таки, не маєте особливого досвіду, не боїтеся викладатися на роботі і хочете отримувати на місяць близько 1000 євро, то це можливо. В середньому, при однакових обов’язках, графіку роботи та вимоги, оклади в Польщі в три рази більше, ніж в Україні. Так що просто помножте свій дохід на три і отримаєте уявлення.
Міф №2 «В Польщі повальне безробіття, а самі поляки їдуть в інші країни ЄС на заробітки»
реальність:
У Польщі одні з найнижчих зарплат в Євросоюзі. Це штовхає багатьох поляків шукати великі доходи в інших країнах. Багато хто працює там 5 днів на тиждень, а на вихідні приїжджають додому. Ця тенденція настільки істотна, що створила брак кадрів в Польщі. Тут тепер неймовірно раді робочій силі і створюють всі умови для комфортної роботи.
Міф №3 «У Польщі не раді заробітчанам і відносяться погано»
реальність:
По всіх усюдах є хороші і погані люди і ставлення буває різним. Але в цілому, в Польщі дуже добре ставляться до українців, хоча б тому, що ми вигідні цій країні і її населенню. По-перше, ми виконуємо необхідну роботу і працюємо дійсно добре. По-друге, приймаючи велику кількість приїжджих з України, Польща має всі права відмовити у візі бажаючим з неблагополучних країн, адже виділена квота вже зайнята. Це дозволяє країні процвітати і захищає її від можливих неприємних нюансів. Так що в нас там дуже зацікавлені.
Міф №4 «У Польщі все дорого»
реальність:
А ось це і зовсім неправда і справжня вигадка, яка не має під собою підстав. Насправді, ціни в цій країні практично на тому ж рівні, що і у нас. Це стосується і житла, і харчування, і одягу. У ряді випадків, життя за кордоном може виявитися навіть більш вигідною, ніж удома. Особливо, якщо врахувати, що зарплати там вище в кілька разів!
Міф №5 «У Польщі погана медицина і якщо щось трапиться, доведеться лікуватися вдома»
реальність:
Це твердження має під собою підстави. Але тільки, якщо говорити про державні клініки десь в селі. Вони приблизно на тому ж рівні, що і наші. Якщо ви вдома нормально лікувалися в державній клініці, то і там проблем не буде. Але, крім цього в цій країні добре розвинена страхова медицина, що передбачає обслуговування в відмінних приватних клініках. Тут сервіс і віртуозність лікарів – вражають. І більшість роботодавців, піклуючись про своїх підлеглих, надають їм повну страховку. Так що медицина тут в жодному разі не гірше і сенсу в поїзді додому – не буде.
Робота в Польщі: робимо висновки
Якщо ви хочете жити краще і готові трудитися для цього, якщо у вас немає надмірних амбіцій, які не мають підстав, то робота в Польщі принесе вам тільки позитивні емоції і допоможе досягти бажаного. Тут як і в будь-якому іншому випадку потрібно працювати для того щоб отримати бажане і добро саме по собі в руки не пливе.
А
Чи готові змінювати життя на краще, добре працювати і відмінно заробляти? З компанією Альянс груп працевлаштування в Польщі не стане складністю. Звертайтеся, тут відмінно знають свою справу!