Середня зарплата в Польщі 2018. Робота в Польщі

Робота в ПольщіРобота в Польщі

Як відомо, саме робота в Польщі найбільше приваблює українців. І причин тому можна назвати безліч. Це і територіальна близькість даної країни до нас, і схожість менталітету, а також те, що саме в Польщі українців приймають найбільш радо. Але одним з найбільш значущих моментів є, природно, зарплата. Вона в кілька разів вище, ніж в Україні і багато в чому відповідає європейським стандартам. Про те, де і скільки готові платити українським робітникам – читайте нижче.

Робота в Польщі – як працевлаштуватися?

Для тих, хто не готовий працювати за копійки, перебуваючи у себе на батьківщині, є прекрасна альтернатива – виїхати за кордон і працювати за нормальні гроші. До слова сказати, зарплата в Польщі в 2018 році, також як і раніше, приблизно в тричі більше, ніж на нашій батьківщині, тому гра точно варта свічок.

Що стосується того, як влаштуватися тут на роботу, то ніяких складнощів немає. За новим законодавством, є два варіанти документів для працевлаштування:

  •     Дозвіл на роботу. Воно передбачає ваше перебування в країні протягом 6 місяців за календарний рік. Вампредоставляется можливість кілька разів в’їжджати і виїжджати за цей період, головне, щоб перебування не затягнувся більш, ніж на півроку.
  •     Дозвіл на сезонну роботу. Цей документ можуть отримати лише ті, хто збирається влаштовуватися на посади, внесення в реєстр і визнані сезонними. Правда такий дозвіл передбачає більш тривалий період перебування – не більше 9-ти місяців за календарний рік.

І, звичайно ж, вам варто, ще перебуваючи на батьківщині, подбати про те, щоб знайти гідне місце для роботи. Це набагато зручніше, ніж шукати щось по приїзду. Таким чином, ви зможете уникнути більшості ризиків і не втратити час дарма. До речі, якщо вас цікавить хороша робота в Польщі, ви можете звернутися до Альянсу груп. Тут вам допоможуть з пошуком вакансій, нададуть найповнішу і виключно достовірну інформацію і допоможуть з підготовкою до від’їзду.

Які зарплати в Польщі в 2018 році?

Як і в нашій країні, в Польщі зарплати досить сильно відрізняються в залежності від населеного пункту. Звичайно ж, найцікавіші зарплати в Мазовецькому воєводстві. В середньому, тут заробляють 5412 злотих на місяць. А ось найнижчі зарплати реєструються в Вармінсько-Мазурському воєводстві. Тут працівники, в середньому, заробляють близько 3800 злотих. Що стосується мінімальної зарплати, то вона закріплена на законодавчому рівні і складає 2100 злотих. Тобто роботодавець, навіть при бажанні, не може заплатити вам менше, ніж ця сума. Правда з неї ще належить відняти податки.

Що ж стосується міста, в якому найбільші зарплати, то, на подив, це зовсім не Варшава. У ній щомісячний дохід теж непоганий і складає 5739 польських злотих. Лідером по найбільшим зарплатам є місто Ястшембе-Здруй в Сілезькому воєводстві. Тут люди заробляють в середньому по 6132 злотих. Це в цілому набагато вище, ніж в середньому по воєводства. Адже, як правило, зарплата тут в межах 4455 злотих.

Якщо ж говорити зовсім усереднено, то можна відзначити, що робота в Польщі, в залежності від посади, досвіду та вмінь, а також від того в коком воєводстві ви будете перебувати, може приносити від 1000 до 2000 доларів щомісяця. Навряд чи на таку ж суму ви зможете розраховувати, перебуваючи у себе на батьківщині, так що це явно вигідна ідея. Тим більше, що в Альянс груп вам підберуть хороші вакансії, які точно зможуть зацікавити.

Де найкраще працювати в Польщі?

Як ви вже встигли прочитати вище, зарплати досить сильно відрізняються в різних воєводствах. Різниця може сягати двократного розміру. Але не варто орієнтуватися лише на суму місячної виплати. Суть в тому, що важливо ще і розглядати вартість проживання. Наприклад, оренда квартири в місті Торунь обійдеться в кілька разів дешевше, ніж у Варшаві. А це означає, що навіть при менших доходах, ваші витрати будуть меншими, відповідно і залишатися на руках грошей буде більше. Та й вартість багатьох послуг часто нижче саме на периферії. Цей фактор обов’язково потрібно враховувати для того щоб робота в Польщі принесла вам бажаний результат.

В Альянс груп вас проконсультують з усіх питань і нададуть допомогу з вибором вакансій, орендою житла та іншим побутовим питанням. Звертайтеся обов’язково!