Важливий лист від ZUS. Бізнес в Польщі

Бизнес в ПольшеБізнес в Польщі. До ЗУС повернулося 450000 листів з 3,7 млн висланих підприємцям. У цих листах вкладений унікальний номер для кожного платника – новий номер рахунку для оплати ЗУС. З нового року платежі будуть здійснюватися на 1 рахунок, а не на 3-4 як є зараз.

Член правління ЗУС Павло Ярошек по інформував, що головна причина повернення листів була зміна юридичної адреси або співробітники не мають повноважень приймати подібну кореспонденцію. Відділи ЗУС, в які повернулися листи, перевіряти адресні дані і вишлють листи з номером повторно.

Як сказав Ярошек 90% активних платників податків, вже отримали листи. ЗУС зараз звертається до решти, в тому числі до підприємців у яких припинена господарська діяльність, з проханням зв’язатися з управлінням по телефону або через електронну пошту для отримання унікального номера, оскільки з нового року неможливо буде проводити платежі не маючи номера.

Одне перерахування в ЗУС на індивідуальний рахунок платника замінить 3-4 платежу теперішніх, а саме: ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych i ew. Fundusz Emerytur Pomostowych. Управління ЗУС тепер саме розділить платіж по фондам або покаже заборгованість, яку має платник. Так само просить перевірити свої реєстраційні дані, при необхідності внести відповідні зміни, оскільки з відходом 2017 роки старі рахунки будуть неактуальні.