группа Alliance Group в Фейсбуке пишите нам в Вайбере наш канал на Ютубе

Робота для українців в Польщі стає доступнішою

Подбор бесплатных вакансий
Робота для українців в Польщі

90% іноземців, що працюють в Польщі — це українці. Їх приваблює географічна близькість країни, нескладний у вивченні державної мови і порівняно високий рівень заробітної плати. Найбільше в Польщі працівників із західних регіонів України.

В основному, доступна робота в Польщі для українців на тих вакансіях, які не цікавлять місцевих жителів в плані заробітку. Багато поляків виїжджають в інші країни ЄС на роботу, наприклад, у Великій Британії.

Для чоловіків існує працевлаштування в Польщі на різних вакансіях, які потребують певної кваліфікації. Потрібні водії вантажівок і тракторів, сантехніки, офіціанти і кухарі, електрики, будівельники, фахівці з виробництва пластикових вікон. Крім того, є некваліфікована робота: пакувальники, вантажники.

Працевлаштування в Польщі для жінок — це вакансії покоївок, швачок, доглядальниць, пакувальниць, касирів в супермаркетах. Обов’язки передбачають спілкування з людьми. Це має сенс, якщо у претендента присутні знання іноземних мов: польської обов’язково, англійської — вітається.

На некваліфіковану роботу можна влаштуватися, не володіючи мовами. Багато роботодавців надають житло і харчування іноземним працівникам. Але іноді доводиться оплачувати їх самостійно (близько $ 100 в місяць). Робота в Польщі без посередників може приносити $ 800-1500 на місяць, в залежності від місця і кількості робочих годин.

Працевлаштування для українців може носити сезонний характер та не бути прив’язаним до пори року. Наприклад, щоліта потрібні помічники фермера і працівники для збору ягід, овочів і фруктів. Також, потреба в залученні іноземних працівників може бути обумовлена ​​будь-якою подією. Наприклад, у 2008 році була потрібна велика кількість будівельників у зв’язку з проведенням в Польщі футбольного чемпіонату «Євро-2012».